Drugie szkolenie kadry dydaktycznej w ramach projektu VIPSKILLS miało miejsce w Cordobie, 29.5- 2.06.2017. Podczas pobytu 16 nauczycieli z 3 uniwersytetów:  Politechniki Bialystockiej, Vilnius College of Technologies and Design (VTDK) i University of Cordoba ipodwyższali swoje kompetence dotyczące metodyki nauczania w języku angielskim i mieli okazję zapoznania się z nowoczesnymi technologiami w dziedzinie budownictwa, chłodnictwa i wentylacji podczas wizyt studyjnych w przedsiębiorstwach. 

Zajęcia odbywały się w starej klasie farmacji na Wydziale Filozofii, uroczym miejscu z XVIII wieku, o klimatycznej atmosferze. 

Zorganizowane zostały wizytu w przedsiębiorstwach  - partnerach wspierających projekt VIPSKILLS, takich jak the AFAR koło Lucena, gdzie odbywają się badania nowoczesnych systemów chłodniczych, niskoemisyjnych. Ponadto nauczyciele zwiedzili fabrykę KEYTER Technologies wchodzącą w skład hiszpańskiej grupy przemysłowej zajmującej się projektowaniem i wykonawstwem nowoczesnych rozwiązań  w zakresie klimatyzacji i wentylacji.  Natomiast w Cordobie partner - Foundation CIAC - zaprezentowała swoje laboratoria badawcze. 

Nauczyciele zwiedzili też laboratoria na kampusach uniwersyteckich - University Campus of Rabanales, School of Engineering Sciences of Belmez and Faculty of Philosphy, jak również wzięli udział w spotkaniach z kadrą uczelni, nawiązując więzi dalszej, mamy nadzieję długotrwałej współpracy dydaktycznej i naukowej. 

Ponadto, po zajęciach uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia Cordoby, udziału w pokazie koni hiszpańskich, co przyczyniło się do zacieśnieni a więzi między nauczycielami z poszczególnych uczelni.