16 lutego Wydział Inżynierii w Belmez zorganizował Dzień Otwarty. W tym wydarzeniu wzięło udział ponad 120 uczniów szkół średnich. Główne cele tej akcji to poznanie oferty wyników działalności naukowej oraz oferty dydaktycznej.

Studenci wydziału zrealizowali eksperymenty naukowe w specjalistycznych laboratoriach fizyki, chemii, geodezji, inżynierii budowlanej i elektrycznej oraz topografii.

W trakcie Dnia Otwartego swoje stanowisko prezentowało też biuro współpracy  międzynarodowej. Goście mieli okazję poznać programy wymiany, w których uczestniczy szkoła. Ponadto zainteresowanym odwiedzającym przybliżano szczegóły projektu VIPSKILLS Erasmus +. Dodatkową atrakcję stanowiska była zorganizowana i przygotowana osobiście przez studentów zagranicznych przebywających w Belmez degustacja tradycyjnych potraw .